Przejdź do treści Przejdź do menu

''Wielkie szycie'' - czyli spotkanie z krawcową w grupie II.

06-03-2022 21:52

W tym tygodniu pani Ania przybliżyła dzieciom zawód krawcowej i przyniosła do przedszkola maszyny do szycia. Pani Ania wytłumaczyła zasady jej działania, zaprezentowała dzieciom różne rodzaje materiałów i przybory którymi w swojej pracy posługują się krawcy. Dzieliła się z dziećmi swoją pasją do szycia i pokazała jak wielką frajdę może dać wspólna zabawa w szycie. Dzieci również w małych grupkach pod bacznym okiem pani Ani szyły, czapki, kominy, spódniczki. Być może w przyszłości, któreś dziecko wybierze właśnie taki zawód. Różne rodzaje guzików wykorzystaliśmy także do zajęć matematycznych. ''Guzikowa zabawa'' bardzo spodobała się dzieciom, wspaniale poradziły sobie z przeliczaniem, segregowaniem i układaniem rytmów.