Wizyta gości ze Słowacji

09-01-2017 11:21 Przyjaciele

W dniach od 16 do 18 czerwca 2017 r. w Przedszkolu Nr 25 w Bielsku-Białej gościła delegacja nauczycielek wraz z p. Dyrektor Przedszkola „Materska Škola” z Filakova na Słowacji. Była to już kolejna wizyta nauczycieli wychowania przedszkolnego ze Słowacji.

W ramach wizyty goście poznali specyfikę pracy opiekuńczo-wychowawczo-kształcącej w naszej placówce poprzez udział w zajęciach planowanych oraz zabawach dowolnych prowadzonych w poszczególnych grupach wiekowych.

Powitanie gości i wręczenie im upominków przygotowanych przez dzieci oraz wycieczka do „Chlebowej Chaty” w Górkach Dolnych.

W sympatycznej atmosferze goście uzyskali wiele informacji o naszej placówce, o nowych zadaniach związanych z rozwijaniem kompetencji matematycznych dzieci, o poszukiwaniu nowych, ciekawych metod pracy, pozwalających na jak najbardziej efektywne prowadzenie zajęć z dziećmi. Nauczycielki ze Słowacji miały okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych z wykorzystaniem wiatraka matematycznego- innowacyjnego narzędzia dydaktycznego, służącego do nauki matematyki poprzez ruch i aktywność własną dzieci w wieku przedszkolnym. Nauczycielki obejrzały film z Jubileuszu 60-lecia naszego przedszkola, zapoznając się tym samym z warunkami pracy na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz relację z II Olimpiady Matematycznej Przedszkolaków.

Oglądanie filmu z Jubileuszu 60-lecia naszego przedszkola oraz relacji z II Olimpiady Matematycznej Przedszkolaków oraz zabawy z wiatrakiem matematycznym.

Niektóre z podpatrzonych metod pracy i ciekawych pomysłów zastosują w swoim przedszkolu, a w najbliższym czasie zamierzają zorganizować olimpiadę matematyczną.

Program pobytu był bardzo bogaty i atrakcyjny, gdyż obejmował zwiedzanie ciekawych zakątków naszego regionu między innymi „Chlebowej Chaty” w Górkach Dolnych.

Ostatniego dnia pobytu delegacji podsumowaliśmy naszą współpracę, a przede wszystkim dyskutowaliśmy o kierunkach dalszego jej rozwoju.Już wkrótce pojedziemy z rewizytą do Przedszkola „Materska Škola”.