Wizyta w bibliotece

29-11-2019 8:43 Grupa VI
22 listopada dzieci z grupy VI  odwiedziły Bibliotekę Publiczną mieszczącą się na ul. Reja. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, o bibliotece, o zbiorach na półkach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci miały okazję przypomnieć sobie głównych bohaterów baśni, pokolorować bajkowe obrazki oraz wypróbować długopisy 3D. Dzieci w podziękowaniu wręczyły Pani samodzielnie wykonane zakładki do książek. Obiecaliśmy pani bibliotekarce, że częściej będziemy odwiedzać bibliotekę.