Wycieczka Ciuchcią Beskidzką

W dniu 27 września przedszkolaki pojechały  na wycieczkę Ciuchcią Beskidzką na bielskie Błonia, która była planowaną atrakcją z okazji Dnia Przedszkolaka. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego i umożliwienie im obcowania z naturą. Młodsze grupy podczas spaceru w lesie  poznawały kolory i kształty liści oraz szukały darów jesieni. Udało im się znaleźć liście dębu oraz żołędzie i szyszki. Starszaki pokonały ścieżkę sensoryczną utworzoną przez naturę; pokonywały wystające konary, przechodziły po wystających kamieniach, rozrzuconych szyszkach i żołędziach. Wycieczka była okazją do promowania w pracy z dzieckiem aktywności ruchowej oraz postaw przyjaznych  przyrodzie. Całości pobytu dopełniły zabawy ruchowe na powietrzu oraz placu zabaw przyjaznym dzieciom. Podczas wycieczki przestrzegano zasad bezpieczeństwa w trakcie jazdy Ciuchcią Beskidzką. Pogoda tego dnia była fantastyczna, humory dopisywały, było wiele radości i mnóstwo atrakcji. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu dzieci.