Wycieczka do biblioteki

09-11-2023 13:16 Grupa VI

W poniedziałek, 6 listopada dzieci wybrały się wycieczkę do Bibioteki - Książnicy Beskidzkiej - filia na Osiedlu Słonecznym. Poznały zasoby biblioteki, organizację pracy, dowiedziały się w jaki sposób czytelnicy wypożyczają książki i czasopisma. Starszaki miały okazję samodzielnie wypożyczyć książkę zczytując z niej kod kreskowy. Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom zasady funkcjonowania wypożyczalni poprzez przeczytanie książki edukacyjnej "Basia w bibliotece". Na koniec spotkania dzieciom zostały rozdane karty biblioteczne, jako zachęta do założenia owej karty i rozpoczęcia przygody z czytelnictwem.