XIV Olimpiada Sportowa Przedszkolaków 2019

14-06-2019 14:05 Wszystkie grupy

Już po raz czternasty przedszkolaki z Bielska -Białej uczestniczyły w ,,XIV  Olimpiadzie Przedszkolaków 2019'' organizowanej wspólnie przez Przedszkole nr 39 i Szkołę Podstawową nr 29 z oddziałami gimnazjalnymi.

Już w marcu organizatorzy wysłali do bielskich przedszkoli regulamin. Chęć udziału w zabawie zgłosiło 25 placówek. Eliminacje odbyły się 10 czerwca. Składały się one z zawodów drużynowych na czas, które pozwoliły wyłonić dziesięcioosobowe drużyny 5 i 6-latków z 12 bielskich placówek . W dniu 11 czerwca 2019 roku o godzinie 11:00 nastąpił przemarsz uczestników za flagą olimpijską niesioną przez uczniów. Dyrektor Przedszkola nr 39 Danuta Midura powitała gości:  dyrektora MZO Janusza Kapsa, st. inspektor MZO  Iwonę Bojarską, zastępcę dyrektora Szkoły Podstawowej nr 29 Małgorzatę Nowak, dyrektorów z  bielskich przedszkoli oraz dzieci - głównych bohaterów imprezy.

Na wesoło część artystyczną poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Pan Jan Bal, w której cztery drużyny rozegrały Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej U-7. Po zaciętej walce wygrali Polacy 1:0 z Włochami. Zapalenie znicza olimpijskiego przez  Pana Janusza Kapsa otworzyło ,, XIV Olimpiadę Przedszkolaków 2019” w Bielsku-Białej.            

Następnie rozpoczęły się zmagania sportowe w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rzucie piłką lekarską ( 1 kg), biegu na czas 30 m, oraz wyścig sztafetowy drużyn w poszczególnych grupach. Małym zawodnikom pomagali i dopingowali starsi koledzy i koleżanki. Wreszcie nastąpił oczekiwany moment rozdania nagród. Pan Janusz Kaps udekorował wszystkich sportowców okolicznościowymi medalami, a następnie wręczył medale i statuetki za indywidualne osiągnięcia. Wyniki zawodów :

Grupa żółta : I miejsce Przedszkole nr 5, II miejsce Przedszkole nr 12, III miejsce Przedszkole nr 2.

Grupa zielona : I miejsce Przedszkole nr 52, II miejsce Przedszkole nr 39, III miejsce Przedszkole nr 11.

Grupa niebieska : I miejsce Przedszkole nr 54, II miejsce Przedszkole nr 55, III miejsce Przedszkole nr 33.

Grupa czerwona : I miejsce Przedszkole nr 25, II miejsce Przedszkole nr 15, III miejsce Przedszkole nr 8.

Po wręczeniu pucharów, medali, dyplomów i nagród, dyrektor Przedszkola nr 39 podziękowała  sponsorowi nagród  Miejskiemu Zarządowi  Oświaty w Bielsku-Białej.

Szczególne podziękowania  skierowane były do młodzieży oraz nauczycieli:  Marzeny Łozińskiej – Wrzeszcz, Alicji Mizery, Mirosława Drużbackiego i Jana Bala za przeprowadzenie eliminacji i finału olimpiady. Najsmutniejszym momentem było zgaszenie znicza i opuszczenie flagi zwiastujące zakończenie zawodów. Do zobaczenia za rok.