Z wizytą w bibliotece- grupa VI.

02-03-2023 6:46

Przedszkolaki wybrały się z wizyta do filii Książnicy Beskidzkiej na osiedlu Słonecznym. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich  było tu wcześniej ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Pani bibliotekarka we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Miały również możliwość oglądania starych kaset z nagraniami, które w dzisiejszych czasach są dla nich obce. Ciekawostką była również dla ich książka napisana pismem Braille.

Podczas zajęć bibliotecznych dzieci przygotowały swoje zakładki do książek, które zabrały ze sobą. Mogły również posłuchać książki czytanej przez panią bibliotekarkę pt. "Kicia Kocia w bibliotece".

W ramach podziękowań dzieci wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę i zakładki do książek, które mogą służyć innym dzieciom odwiedzającym bibliotekę. To było miłe i ciekawe spotkanie, które na pewno wiele dzieci zachęci do czytania książek i ponownych odwiedzin.