Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Zabawy w teatr

14-04-2024 22:01 Grupa I

W zeszłym tygodniu realizowaliśmy w naszej  grupie tematykę dotyczącą teatru. W tym czasie dzieci zapoznały się z najważniejszymi terminami związanymi z teatrem oraz z różnymi jego formami, poznały wiele rodzajów lalek teatralnych: pacynki, kukiełki, jawajki, marionetki, sylwety do teatrzyku cieni. Dzieci miały także możliwość wcielania się w różne postaci wybierając dla siebie rekwizyt lub maskę z  naszej „przedszkolnej garderoby”. Nasze maluszki obejrzały także krótkie przedstawienie pt. "Smok Wawelski" , które zostało zaprezentowane w formie teatrzyku z pacynkami. Przedszkolaki miały także możliwość wcielenia się w role trzech świnek z wykorzystaniem kukiełek przygotowanych na zajęciach plastycznych. Dzieciom bardzo się to zadanie podobało.