''Zdrowo rośniemy, bo warzywa jemy'' - grupa V.

08-11-2022 21:48

''Więcej warzyw i owoców, będziesz zdrowszy - to jest sposób!''

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat warzyw. Przedszkolaki, poszerzały swoje wiadomości na temat warzyw oraz poznały ich właściwości zdrowotne. Zapoznały się również z piramidą zdrowego odżywiania i z poszczególnymi jej elementami. Poprzez różnego rodzaju zadania dydaktyczne, gry, opowiadania i piosenki kształtowana była postawa prozdrowotna. Celem zajęć było m.in uświadomienie dzieciom, że w warzywach zawarte są potrzebne dla zdrowia witaminy oraz zachęcanie dzieci do spożywania i próbowania różnych warzyw.