Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Żegnaj Zimo- witaj Wiosno

Dzień  26 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. 

Na początku dzieci wysłuchały legendy o zwyczaju pożegnania Zimy, pradawnym symbolem Marzanny. Przedszkolaki również miały przygotowaną swoją Marzannę. Jak co roku pan Edzio porannym pociągiem następnego dnia zabrał ją nad morze, by tam najbliższym statkiem wysłać ją w inne dalekie kraje. 

Następnie na dzieci czekały do wykonania różnorodne zadania. Każda z grup miała za zadanie wykonać własny gaik, którym będzie witać Wiosnę. Były zagadki dotyczące zwiastunów wiosennych, zabawy z  przeliczaniem kwiatów, układaniem rytmów, zabawa muzyczna z chustą animacyjną, eksperymenty z farbami- tworzenie zielonej barwy z połączenia dwóch kolorów, zabawy tropiące- wyszukiwanie kwiatów w kolorze opasek. Na zakończenie dzieci pożegnały zimę wierszykiem. 

Każda z grup zaśpiewała wiosenną piosenkę , a następnie cały pochód przedszkolaków udał się z gaikami do ogrodu przedszkolnego, by tam przekazać Marzannę panu Edziowi i już na dobre przywitać Wiosnę.