''Nasi domowi ulubieńcy'' - grupa V.

02-11-2022 13:37

W minionym tygodniu dzieci z grupy V utrwalały wiadomości na temat różnych zwierząt domowych. Starszaki, bardzo chętnie opowiadały o swoich domowych pupilach i o tym jak się nimi opiekują. Oprócz prezentacji multimedialnej o zwierzętach i  opowiadania, były także zabawy ruchowe i zabawy dydaktyczne. Przedszkolaki, poznały bardzo ważny zawód: weterynarza który jest przyjacielem naszych zwierzaków :-) Pogoda dopisała i mogliśmy cieszyć się piękną jesienią i bawić się w ogrodzie.

Kontakt ze zwierzętami ma niewątpliwie korzystny wpływ na rozwój emocjonalny, psychiczny i społeczny ludzi, a przede wszystkim – małych dzieci. Uczy empatii i pozwala kształtować wiele pożądanych, prospołecznych postaw.