Kronika - Rok Szkolny 2017/18

Grupa IV
Grupa V
Grupa VI

Wydarzenia mające miejsce w roku szkolnym 2017/2018 pozwoliły na integrację i doskonałą zabawę wszystkich przedszkolaków. Był to rok obfitujący w wydarzenia kulturalne, konkursy i imprezy przedszkolne. Przedszkolaki  bawiły się nie tylko w przedszkolu, ale również w pięknym o każdej porze roku ogrodzie otaczającym budynek. Jesień rozpoczęła się imprezą plenerową „Święto Ziemniaka”.

17 października 2017 r. „Święto Ziemniaka”

Zapoczątkowaliśmy cykl zajęć z dogoterapii „Bezpieczne 4 łapy”, oraz warsztaty ceramiczne. Nasi wychowankowie poznawali zasady bezpieczeństwa podczas spotkań z policjantem i przedstawicielami Straży Miejskiej. Częstymi gośćmi w przedszkolu byli rodzice, którzy pomagali poznawać zawody dzieląc się doświadczeniem i pasją. Wyjątkowe chwile przeżywały dzieci podczas cyklu spotkań „Bajkoczytania” kiedy rodzice czytali dla nich. Razem z rodzicami przedszkolaki zdobywały umiejętności niesienia pierwszej pomocy. Nasze przedszkole odwiedziło kilka teatrów, dzięki którym dzieci poznały różne rodzaje lalek teatralnych i uczestniczyły w spektaklach i koncertach muzycznych. Przedszkolaki odwiedziły również Teatr Lalek Banialuka. Nie zabrakło spotkań  z naszymi najbliższymi w trakcie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Mamy i Taty.

28 marca 2018 r. II Turniej Szachowy – Przedszkolaki i Szachy 2018
19 kwietnia 2018 r. III Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków
13 czerwca 2018 r. XIII Olimpiada Przedszkolaków 2018

Najstarsi wychowankowie często reprezentowali przedszkole w konkursach , przeglądach i olimpiadach organizowanych na terenie miasta. Do najważniejszych należą: Konkurs Taneczny, Konkurs Poezji, Olimpiada Językowa, Turniej o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, Przegląd Bożonarodzeniowy, Turniej Szachowy i Warcabowy, Master Chef, Olimpiada Sportowa i Olimpiada Matematyczna, której jesteśmy współorganizatorami. Jak co roku dzieci miały okazję spotkać Mikołaja, uczestniczyć w przedszkolnej Wigilii i tańczyć na Balu Karnawałowym. Rok szkolny skończył się również atrakcyjnie! Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce Ciuchcią Beskidzką, a w ogrodzie odbył się tradycyjny Festyn Rodzinny, który zgromadził rodziny naszych wychowanków, absolwentów i przyjaciół przedszkola.

25 maja 2018 r. „Festyn rodzinny”