Biblioteka Przedszkolaka

21-11-2019 21:35 Wszystkie grupy

"Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane" - z "Wychowanie przez czytanie" I. Koźmińskiej i E. Olszewskiej.

"Biblioteka Przedszkolaka" to pomysł na rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Rodzice wraz z dziećmi z grupy VI zaangażowali się w utworzenie na terenie oddziału małej "Biblioteki Przedszkolaka". Każde dziecko z grupy może tutaj przynieś książki, które będą mogły wypożyczać inne dzieci. Panie stworzyły bazę książek, dzieci zapoznały się z informacjami jak wypożyczać książeczki, jak o nie dbać i w połowie października nasza biblioteka została otwarta. Rodzice i dzieci chętnie wypożyczają książki. Od dawna przecież wiadomo, że czytanie dzieciom rozwija wyobraźnię dziecka, wzbogaca słownictwo, rozwija inteligencję, pozwala przyjemnie spędzić czas, a przede wszystkim buduje więź między dzieckiem a rodzicem.