Magiczna moc bajek czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni

15-11-2019 12:36

Minął październik a  z nim realizacja  I-go modułu  pt. „ Szanuję drugiego człowieka” w ramach  Międzynarodowego  projektu „ Magiczna moc bajek czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni”.

Podczas wdrażania modułu wykonano trzy zadania przewidziane do realizacji  z rodzicami i wychowankami grupy IV i V . Razem z rodzicami przedszkolaki wykonały karoce z dyni , które znalazły się na wystawie „ Zaczarowana dynia”. Następnie zorganizowano Dzień czyścioszka - „ W naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta” podczas którego wychowankowie sprzątali swoją salę przedszkolną. Kolejną atrakcją był bajkowy bal „ Witajcie w naszej bajce”.

Rodzice wraz z dziećmi zadbali o odpowiednie bajkowe stroje a nauczycielki  koordynujące realizację zadań przygotowały oprawę muzyczną, dobrały interesujace konkursy, zagadki oraz  zadbały o wystrój sali balowej i nagrody. Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcenie dzieci do aktywnego badania , odkrywania rzeczywistości i swoich możliwości oraz doswiadczania  i przeżywania.