Dzień Kundelka w grupie III

07-11-2023 0:41 Grupa III

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością przedszkolaki świętowały ten dzień. Dzieci rozmawiały o miłości i szacunku do zwierząt, o potrzebie opiekowania się nimi. Przypomniały sobie wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji, żywienia oraz sposobów, jak wspólnie z czworonożnym przyjacielem spędzać czas.