Przejdź do treści Przejdź do menu

Dzień Praw Dziecka - grupa V.

24-11-2022 13:58 Grupa V

 ''Mały człowiek duża sprawa,  mały człowiek ma swe prawa''.

20 listopada to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci, bowiem jest  to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki, integracji. Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli. Dzieci  zapoznały się z  wierszem M. Brykczyńskiego – ''Prawa dziecka'' oraz z piosenką ''Prawa dziecka'' z repertuaru Małej Orkiestry Dni Naszych. Przedszkolaki podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat praw dziecka (powodami do radości, uśmiechu oraz tym, co może powodować, że są smutne, co sprawia im przykrość). Rozpoznawały sytuacje, kiedy dochodzi do łamania praw.

Zapraszamy do relacji :-)