Przejdź do treści Przejdź do menu

Jesteśmy samodzielni w kuchni- grupa 3.

07-03-2021 11:22 Grupa 3

Edukacja zdrowotna przedszkolaków odgrywa ważną rolę w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych. W naszym przedszkolu od początku roku staramy się prowadzić prozdrowotną edukację planując i realizując tematy z nią związane. Jednym z takich tematów była samodzielność w kuchni. Dzieci nazywały posiłki spożywane w ciągu dnia. Łączyły nazwy posiłków z odpowiednią porą dnia. Uczyły się jak kłaść sztućce na stole przy talerzu. Dzieci kładły po lewej stronie talerzyka widelec, a po prawej – nóź i łyżkę. Celem zabawy było utrwalenie jak prawidłowo posługiwać się sztućcami. Jednym z ważnych elementów wdrażania przedszkolaków do przestrzegania zasad zdrowego odżywiania się jest aktywne uczestnictwo w przygotowywaniu posiłków. Dzieci wykonały podczas śniadania zdrowe, kolorowe kanapki, a także przygotowały pyszne ciasteczka, które potem upiekliśmy w kuchni. To był wyjątkowy podwieczorek, bo wykonany samodzielnie, co dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.