''Muzyczny tydzień'' - grupa III.

26-02-2022 23:12

Muzyka jest sztuką wywołującą najpiękniejsze i najgłębsze uczucia. Ma wartość edukacyjną, wychowawczą, także terapeutyczną. W ubiegłym tygodniu, dzieci poznały różne instrumenty muzyczne, ćwiczyły pamięć i spostrzegawczość w takcie ulubionej gry ''Memory'', śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach. Przedszkolaki poznały takie zawody jak: muzyk, dyrygent i piosenkarz. Głównym celem było rozbudzanie zainteresowań muzycznych dzieci na drodze obcowania z dźwiękiem i rytmem. Kształtowanie poczucia rytmu i umiejętności interpretacji muzyki ruchem.