Przejdź do treści Przejdź do menu

''Posadź drzewo. Podaj dalej!''- ogólnopolski projekt edukacyjny.

"Posadź drzewo. Podaj dalej!" to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Nr 1 "Pod Topolą" w Szczytnie, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, Rodziców i nauczycieli. Ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych poprzez rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, propagowanie wiedzy o drzewach i ich roli dla środowiska oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci dzięki obcowaniu z przyrodą.

Projekt rozpoczyna się 19.04.2021r. a jego zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2021r.

Propozycje aktywności są tak dobrane, aby uczestnicy mogli zrealizować projekt

w przeciągu tygodnia podczas których uczestnicy będą wykonywać zaproponowane im wcześniej zadania z różnych obszarów (np. językowe, muzyczne, plastyczne, matematyczne, ruchowe) o tematyce związanej z drzewem i lasem.

Punktem kulminacyjnym projektu jest posadzenie drzewa przez dzieci w ogrodzie przedszkolnym, w parku lub w lesie oraz zaproszenie do udziału w projekcie kolejnych trzech placówek, a tym samym zwiększenie ilości posadzonych drzew tworzących wspólny symboliczny las.

Siłę projektu oddaje hasło: "Podaj dalej!", bo to dzięki zaangażowaniu jak największej ilości placówek przedszkolnych wspólnie posadzone drzewa mogą być początkiem lasu.

Koordynatorem projektu w Przedszkolu nr 25 w Bielsku- Białej jest Bożena Grzechowska.