Poznajemy pracę krawcowej

19-03-2024 22:57 Grupa I

Dnia 15.03 grupę Maluszków odwiedziła Pani Ania, pomoc nauczyciel z naszego przedszkola, której pasją jest szycie. Nasz gość od razu wzbudził zainteresowanie dzieci przyniesioną ze sobą maszyną do szycia. Pani Ania pokazała podstawowe przybory potrzebne do pracy krawcowej oraz jak przygotować maszynę do pracy. Dzieci poznały jak wyglądają szwy proste i szwy zygzakiem. Dowiedziały się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, oraz obszywa materiał, by powstała piękna opaska na głowę dla dziewczynki oraz komin dla chłopca. Dziękujemy bardzo za współpracę.