Realizacja projektu ''Dookoła Polski'' - grupa V.

06-06-2023 22:56

W ostatnich tygodniach dzieci z grupy V poznały kolejne województwa i najciekawsze miejsca w danym regionie. Tym razem padło na województwo śląskie, które dzieci już dobrze znają. Poznały pracę górnika i charakterystykę ciężkiej pracy osób, które pracują pod ziemią. Omawiając województwo wielkopolskie, przedszkolaki poznały legendę koziołków z Poznania oraz legendę o pierwszej stolicy Polski - Gnieźnie. Bardzo zainteresowała dzieci również historia Słupu Milowego - znaku w Koninie, który jest najstarszym znakiem kamiennym w Polsce. Województwo warmińsko-mazurskie to kraina pięknych jezior, które zachwyciły przedszkolaki. To była wspaniała okazja żeby porozmawiać o nadchodzących wakacjach i wyprawach nad morze i jeziora. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej zabawy nad wodą a z filmu ''Wędrówki Skrzata Borówki'' dzieci dowiedziały się jak powstają jeziora. Zapraszam do relacji :-)