SPEKTAKL ''KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU''.

26-10-2022 21:07

26 października dzieci z grupy II, III, IV, V i VI wybrały się do Banialuki na spektakl pt. ''Księżniczka na ziarnku grochu''.

Niezwykła baśń o zmokłej przybłędzie, która mówi, że jest prawdziwą księżniczką. Dlaczego Stary Król, słysząc pukanie do bramy miasta, sam idzie otworzyć? A czemu wybredny Książę daremnie szuka na żonę prawdziwej Księżniczki? I czym prawdziwa Księżniczka różni się od innych?  Przedstawienie nie odpowiada na te pytania, bo tylko dorośli uważają, że wszystko musi być racjonalne. Teatralna opowieść o osobliwych ludziach, górze materacy i o maleńkim ziarnku grochu w poetycki  sposób chce zaciekawić, zauroczyć dzieci, uwolnić ich wyobraźnię, intuicję oraz emocje.

Brawurowa gra aktorów – lalkami i w żywym planie, klimatyczna, organizująca spektakl muzyka, barwna scenografia i różnorodne formy plastyczne – to był klucz do opowiedzenia tej historii. Znakomicie grały też w spektaklu rekwizyty, jak w domowej zabawie w teatr.

Uśmiech na twarzach dzieci mówił wszystko :-)

Koszt przejazdu wynajętymi autokarami został pokryty ze składek na Radę Rodziców.