Świętujemy Dzień Pluszowego Misia

26-11-2019 19:45

Pluszowy miś – historia niezwykłej maskotki

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

„Pokochaj pluszowego Misia on przyjacielem dzieci jest...” tak zaczęły w dniu 26 listopada piękną uroczystość z okazji Dnia Pluszowego Misia wszystkie dzieci w naszym przedszkolu. Każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swojego , ukochanego Misia- mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku...   Spotkanie z dziećmi rozpoczął Tygrysek z popularnej książki „ Przygody Kubusia Puchatka”, który zaprosił do zabawy pluszowego Misia. Wspólnie bawili się z dziećmi śpiewając piosenki o Misiu, recytowali rymowanki i wierszyki. Przyjaciele przeprowadzili ciekawe konkursy dla dzieci. Uroczystości towarzyszyło wiele radości,  uśmiechu    i sympatii dla wszystkich uczestników.

CIEKAWOSTKA: Święto Misia  jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa. Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna  z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z super zabawy w naszym przedszkolu: