Przejdź do treści Przejdź do menu

''Uczymy dzieci programować'' - grupa V.

16-01-2023 22:09 Grupa V

W dniu dzisiejszym 16 stycznia grupa V miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach: ''Uczymy się programować'' które zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 2  Towarzystwa Szkolnego im. Reja w Bielsku-Białej. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jak zaprogramować GENIBOTA, który zabrał je w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci zaprogramowały zadania, które wykonał robot.

Mały, genialny robot zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka i świetna zabawa. Ułożony przy pomocy kart do kodowania program pozwala wprowadzić robota w ruch i sprawić, żeby wykonywał wybraną sekwencję poleceń. Ten sposób kodowania wspiera też naukę czytania i pisania

Dziękujemy Pani Agnieszce za świetne warsztaty i z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do spotkania :-)