"Z wizytą u motyli".

28-05-2023 21:35

W piątek, 26 maja odwiedzili nas dwaj goście: pan Jan Przybyła i Pan Rafał Nikiel. Obaj panowie są lepidopterologami, czyli zajmują się badaniem motyli, ich życiem i funkcjonowaniem w naturalnym środowisku. Dzieci miały okazję oglądać okazy różnych motyli w gablotach, a także na rysunkach. Panowie przedstawili wiele ciekawostek na temat tych pięknych owadów, ale okazało się także, że nasze przedszkolaki mają rozległą wiedzę o motylach i innych owadach. Dzieci były bardzo zainteresowane prelekcją, zadawały mnóstwo pytań i utrwalały zdobytą wiedzę. Zdjęcia z wizyty panów lepidopterologów w galerii.